Doncic zasílá triple-double, nese vinu za Mavericksovu ztrátu | acamprol

BOSTON – Kyrie Irving odmítl, aby Luka Doncic vzal na sebe vinu za to, že Dallas Mavericks ve finále NBA spadli do díry 2:0.

Doncic měl v nedělním druhém zápase 32 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí, ale poukázal na dvě ošklivá čísla ve svém skóre jako primární faktory prohry Mavericks s Boston Celtics 105:98.

“Myslím, že moje obraty a moje nevydařené trestné hody nás stály zápas,” řekl Doncic poté, co se připojil k LeBronovi Jamesovi, Charlesi Barkleymu a Jerrymu Westovi jako jediní hráči v historii NBA, kteří zaznamenali 30bodový triple-double ve finálové prohře. “Takže v těchto dvou kategoriích musím být mnohem lepší.”

“Ale na konci dne musíme střílet, abychom zápas vyhráli.”

Zejména Irving potřebuje udělat více střel pro smolného Maverickse, aby mohl porazit bostonský tým, který měl nejlepší bilanci NBA a měsíc neprohrál.

Irving v nedělní prohře zaznamenal 16 bodů při střelbě 7 z 18 a skončil s méně body než pokusy o branku z pole pro druhý zápas za sebou. Irving, který získal 30 nebo více bodů ve třech ze čtyř výher Mavericks nad Minnesotou Timberwolves ve finále Západní konference, má ve finále NBA průměr 15 bodů při 37,1% střelbě.

“Není sám a my mu to dáme vědět,” řekl Irving o Doncicovi. “Vylévá ze sebe emoce, cítí, že by mohl hrát lépe, jako já. Chtěl jsem převzít hlavní zodpovědnost. První dva zápasy pro mě nebyly nejlepší.”

Irving a Doncic začali ve hře 2 svižně, když v první čtvrtině získali 21 bodů, když Mavericks vyskočili do vedení. Irving byl ve čtvrtině 4 z 5 od podlahy, ale ochladil se, když na něj bostonští strážci tlačili.

“Spousta střel zasáhla zadní ráfek,” řekl Irving, který je 0 z 8 ze 3 bodů v sérii. “Mohlo by vás to naštvat jako závodníka, ale to všechno k basketbalové hře patří. A v tomhle musíte přijmout vzestupy a pády. To je, řekl bych, ta nejtěžší výzva, když jste v streak .Chcete hrát extrémně dobře, zvláště když hrajete ve finále.

“Trochu zklamaný, že nemohu proměnit mnohem více ze svých příležitostí, které mám v poli. Je zřejmé, že se párkrát utkám s Jrue Holiday a Jaylen Brownem, ale cítím, že mám jistý náskok. majetky, kde prostě musím konvertovat.“

Podle průzkumů ESPN Stats & Information je Irving 10 z 31 (32,3 %) od podlahy při střelbě z driblingu během finále. V prvních třech sériích Dallasu po sezóně proměnil 42,9 % těchto střel, včetně 21 z 58 z rozmezí 3 bodů.

“Vypadal skvěle. Prostě nešly dolů,” řekl o Irvingovi trenér Mavs Jason Kidd. “Je to jen hra basketbalu. Někdy je uděláš. Někdy ne. Hraješ dál.”

Doncic odbyl 42 minut, přestože byl uveden jako sporný až do zahřívání před zápasem kvůli pohmoždění hrudníku, o kterém se domnívá, že utrpěl při přebírání obvinění během čtvrteční prohry v prvním zápase. Od třetího zápasu play off hraje přes podvrtnuté pravé koleno a od začátku druhého kola bolí levý kotník.

Doncic nastřílel 23 ze svých 32 bodů v první polovině zápasu 2. Pět z jeho osmi obratů nastalo ve druhém poločase a Celtics je v přechodu proměnili v devět bodů.

“Byl skvělý,” řekl Kidd o Dončicovi. “Bez ohledu na to, co říká, takový prostě je. Je to vůdce. Není to o něm. Je to tým. Vyhráváme jako tým a prohráváme jako tým. Takže nás postavil do pozice. On Bylo to opravdu dobrý dnes večer, jen jsme se nemohli dostat přes hrb. Myslel jsem, že naše obrana je opravdu dobrá.