Nemilosrdný v dětském Mercy Parku: Další promarněné vedení | acamprol

Seattle Sounders zamířili do Children’s Mercy Park, aby čelili Sporting Kansas City s šancí prohloubit strasti SKC a prodloužit jejich vlastní neporazitelnost. Místo toho, přestože se dostali do vedení 1:0, Sounders prohráli 2:1.

Seattle začal důrazně, tlačil od úvodního hvizdu a vytvořil opravdu pěkné pohledy, které vyvrcholily jednoduchým, ale nádherným gólem Jordana Morrise ve 12. minutě. João Paulo si všiml Morrise, který si naběhl z pravého středového kanálu za obranu a přihrál přes zadní čáru, aby na něj Morris naběhl. Když ho porazil pouze Tim Melia, zvedl hlavu a střelil vedle Melie do sítě. Na krátký okamžik bylo se světem vše v pořádku a potenciál pro opakování loňského výletu do Kansas City se zdál skutečný a hmatatelný.

Bohužel o sedm minut později Johnny Russell trefil nízkou střelu z vnějšku ke vzdálenější tyči, kterou Frei nedokázal tak docela udržet, a před 20. minutou bylo vyrovnáno. Gól vzešel z trochu oportunismu od Russella a určité nerozhodnosti od Sounders, když se Obed Vargas a Reed Baker-Whiting setkali v boxu s míčem u svých kopaček, ale místo toho, aby zažehnali nebezpečí, míč šel jen tak daleko. Russell.

Oba týmy měly v závěrečných 25 minutách prvního poločasu šance přidat se ke svému kontu a dostat se do vedení, ale i přes hrstku střel ani jeden nedal fanouškům důvod vstát ze sedadel. Seattle začal druhý poločas stejně jako ten první a dostal SKC pod velký tlak. Obed Vargas a Morris si v prvních 15 minutách vytvořili nebezpečné šance, ale nic z toho nebylo. Když se zdálo, že byl Ruidíaz faulován a spadl do oblasti, byla odhlášena penalta pro Sounders, ale hra byla sledována a rozhodčí Guido Gonzalez nakonec nedostal pokyn, aby šel k monitoru a hra pokračovala.

Vše se změnilo k mnohem, mnohem horšímu v 73. minutě, kdy Reed Baker-Whiting stáhl Alenise Vargase, když byl svržen na křídlo, a zvedl svou druhou žlutou kartu v utkání. Když se Sounders zredukovali na 10 mužů, provedli své první střídání, když Cody Baker nahradil Ruidíaze, a v tu chvíli to vypadalo, že se Seattle téměř vzdal naděje na získání více než bodu ze hry. Nakonec se spokojili s ještě méně díky gólu Alenise Vargase z 85. minuty, který se široce prohnal kolem a za Bakera a svou střelou z těsného úhlu k bližší tyči nastavil Freie, aby dostal SKC do vedení 2:1.

Seattle vygeneroval v ubývajících minutách zápasu ještě pár pohledů na branku, ale nikdy se nezdálo, že by se mohl odrazit. Nyní míří domů s týdnem na přípravu na domácí zápas proti Minnesotě United v sobotu 15. června.

Klíčové momenty

6 – Navzdory brzkému tlaku ze strany Sounders se první pohled na cíl dostane k Danielu Salloiovi, který vystřelil, který Stefan Frei blokuje, ale promarní, než nakonec inkasuje.

10 – Albert Rusnák a Raúl Ruidíaz pěkně dají a jdou do prostoru SKC, aby vytvořili dobrý vzhled pro Rusnáka, ale ten sestřel neudržel.

12 – GÓL! João Paulo hraje Jordana Morrise zezadu s krásným naštípaným míčem a snadno prostřelí Tima Meliu, aby otevřel skóre. 1-0 sirény

19 – Gól, SKC. Seattle nemůže odklidit míč a Johnny Russel srovnává hru nízkým venkovním trhnutím, do kterého se Frei vrhne na dotek, ale nedokáže se udržet mimo. 1-1

48 – Rusnák rozehrává Morrise do prostoru po levé straně. Morris překonal Jacoba Davise na driblingu a poslal nebezpečný míč přes branku, ale ten je odklizen.

58 – Skvělá hra zprava vede k Obedu Vargasovi, který vjíždí do vápna a odkládá míč pro Ruidíaze, který vypadá, že byl faulován, ale penalta nebyla udělena.

73 – Červená karta. Reed Baker-Whiting je označen druhou žlutou v utkání a Sounders stráví zbytek hry o hráče.

85 – Gól, SKC. Alenis Vargas se dostal kolem a za Codyho Bakera a vyrazil střelu z těsného úhlu, která překonala Freie na bližší tyč. 2-1 SKC

Rychlé myšlenky

Není to špatné, ale ne dost dobré: Obrana Seattlu byla v roce 2024 většinou slušná. Během 17 zápasů vstřelila 21 gólů, což je průměr 1,2 gólu na zápas. zápas. Nejsou to hrozná čísla, ale oproti minulé sezóně jde o velmi jasný krok dolů. Pokud by útok předvedl něco blízkého úrovni talentu skupiny, pravděpodobně by to stačilo na vítězství ve hrách. Problém je v tom, že útok ne a obrana týmu se snaží házet výluky, aby vstřelila jediný gól. Nyní uplynul více než měsíc od posledního čistého konta týmu, který přišel 5. května po remíze 0:0 proti LA Galaxy. V osmi po sobě jdoucích zápasech ve všech soutěžích inkasovali alespoň jeden gól. Prostě si nedělají žádnou laskavost.

Místa je třeba získat: Existuje spousta otázek, které je třeba položit ohledně personálních rozhodnutí v tomto týmu, ačkoli některé z nich byly po většinu sezóny kladeny kvůli zraněním a dostupnosti. Tato hra přinesla do centra pozornosti dva konkrétní personální problémy, které bohužel zahrnují dvě nesporné klubové legendy: Stefan Frei a Raúl Ruidíaz. Hráčů s věkem nevyhnutelně ubývá, ale v této sezóně existovala naděje, že až budou oba zdraví, mohli by být schopni odložit Father Time o něco déle. Ať už je to věk nebo jiné faktory, oba odehráli významné hry, které pozitivně ovlivnily hry, a zdá se, že Ruidíaz má zvláštní potíže udržet krok s tempem hráčů kolem něj. Proti SKC povolil Frei dva góly, přičemž na první se potápěl a na druhý dovolil absolutní řev, když vsítil u své bližší tyče a dostal hosty do vedení. Neexistuje žádná záruka, že Andrew Thomas je připraven stát se jedničkou nebo že bude lepší než byl Frei, ale v tuto chvíli se zdá, že tým to bude muset zjistit.

Změna musí začít hned: Tým si uvědomuje, že je potřeba něco změnit. Nejde to nijak obejít. I když by se mělo velmi vážně uvažovat a snažit se vylepšit soupisku během nadcházejícího přestupového období, realita je taková, že do 18. července, kdy se okno otevře, nás dělí více než měsíc. Nyní jsme v polovině sezóny se 17 odehranými zápasy a 18. července jsme o sedm zápasů blíže konci základní části. I kdyby Craig Waibel mohl lusknout prsty a vyřídit všechny své záležitosti, jakmile se otevře okno, 10 her není moc času na to, aby se věci otočily. Změna musí začít u talentu, který už tu je. Doufejme, že se někteří hráči uzdraví a my konečně uvidíme, co může Bradilio Rodrigues nabídnout a Pedro de La Vega může nastoupit a zůstat na hřišti, ale realita je taková, že kluci, kteří už hráli, jsou ti, kteří musí nastoupit. trenérský tým musí najít způsob, jak ze svého týmu dostat více, než dosud.

Pozoruhodný citát

Hráčův reflektor

Jordan Morris – Morris skóroval ve třech z posledních čtyř zápasů Sounders. Byl neustálou hrozbou a spoluhráči ho pravidelně hledali vzadu, i když ne vždy ho dokázali najít.