Arsenal vs Chelsea LIVE: Skóre a reakce v Premier League, když se Gunners bouří po gólech Whitea a Havertze | acamprol

‘Dáme tomu skutečnou šanci’ – Arteta na výzvě o titul před úterním zápasem s Chelsea

Arsenal se v čele tabulky Premier League posunul o tři body před Liverpool, když na Emirates Stadium vyhrál nad Chelsea 5:0.

Muži Mikela Artety dominovali od začátku, ale nedokázali naplno využít prvních 45 minut kontrolované hry, přestože Leandro Trossard zahájil čtvrtou minutu. Míč mu nakrmil Declan Rice a poté míč poslal k bližší tyči.

Po přestávce Gunners zvýšili rychlost, když Ben White zachytil odraženou střelu Rice a Kai Havertz zvedl jemné zakončení přes brankáře, aby Arsenal uklidil. Havertz pak přidal čtvrtý s naváděným zakončením do spodního rohu, než White poslal krásně lahodnou přihrávku Martina Odegaarda do horního rohu.

Pro Chelsea to byla noc na zapomenutí, ale Arsenal využil toho, že tento týden hrál jako první, a nyní musí Liverpool a Manchester City reagovat, pokud doufají, že se vyhnou ztrátě bodů v boji o titul.

Prožijte znovu aktualizace z Arsenal vs Chelsea na dnešním živém blogu níže a získejte nejnovější kurzy a tipy na zápasy, tady

1713906896

Ponížení Arsenalu ze strany Chelsea znovu zpochybňuje budoucnost Mauricia Pochettina

Tolik k tomu, že jde o jednu z nepohodlných zbývajících her Arsenalu, nemluvě o myšlence, že série titulů skončila. Chelsea měla na to všechno jiné plány, právě proto, že nedokázala zavést žádný vlastní herní plán. Nemohli toho vůbec moc dělat.

Znamená to, že v noci, kdy Arsenal získal tři body za výhru 5:0, což je možná dosud nejlepší výkon Mikela Artety, je těžké nemluvit o Chelsea. Pozornost se opět zaměří na budoucnost Mauricia Pochettina.

Středem pozornosti by měl být širší chod tohoto klubu. Tohle bylo to ponížení, že Chelsea nějakou dobu vypadala v nebezpečí utrpení. Tolik také pro hráče, kteří nastupují v nepřítomnosti nemocného Colea Palmera.

Mike Jones23. dubna 2024 22:14

1713906294

Kolaps Chelsea v Arsenalu byl ponižující, nevyhnutelný a byl to jejich nejnižší bod

O něco málo přes 24 hodin později stačil pohled na Chelsea bez svého nejlepšího střelce a hráče roku k tomu, aby většinu fanoušků poslal zpět přes Londýn, více než 20 minut od konce tohoto ponižujícího, demoralizujícího londýnského derby, které se rozbíjelo proti Emirates. .

“Nechci tvoje triko, chci jen bojovat za naše,” prosil mladý mladík na straně hosta. Chelsea selhala, a to velkolepě.

Mike Jones23. dubna 2024 22:04

1713908577

“Muži proti chlapcům”: Rio Ferdinand ohromil výkon Chelsea po ostudné porážce s Arsenalem

Rio Ferdinand označil výkon Chelsea proti Arsenalu za „muži hrající proti chlapcům“, protože tým Mauricia Pochettina propadl na Emirates Stadium k porážce 5:0.

Leandro Trossard otevřel skóre pro hosty po pouhých čtyřech minutách, než se kanonýry pohodlně vyznamenaly Ben White a bývalá hvězda Chelsea Kai Havertz.

Když po zápase mluvil o TNT Sports, Ferdinand tvrdil, že Blues jsou hodně daleko od úrovně, kterou dosáhli v posledních týdnech.

Mike Jones23. dubna 2024 22:42

1713908074

Trenér Chelsea Mauricio Pochettino hovoří pro TNT Sports:

“Myslím, že jsme zápas nezačali tak dobře. Inkasovali jsme gól a pak pro nás bylo těžké se z tohoto gólu vzpamatovat. Myslím, že v prvním poločase po 10, 15 minutách soutěžíme. Nedokázali jsme se dostat do zápasu.” hru, kterou jsme začali v prvním poločase a nesoutěžili jsme tak, jak jsme měli, a když pak dali třetí gól, bylo pro Arsenal snadné kontrolovat hru.

“Myslím, že musíte být klinicky. Jako před třemi dny proti Manchesteru City jsme nebyli klinicky a pak se to samé stalo dnes. Obtížný výkon, protože není hezké vidět váš tým hrát takhle, když chcete plnou energii. Po třech dny, kdy jsme hráli skvělý zápas proti Manchesteru City, dnes jsme zklamáni výkonem.”

Mike Jones23. dubna 2024 22:34

1713907910

Manažer Arsenalu Mikel Arteta hovoří pro TNT Sports:

– Je to velké londýnské derby a víme, co to pro fanoušky znamená. Užijeme si to a odpočineme si a připravíme se na další.

„Chci, aby si hráči dokázali poradit sami v šatně. Musíte jim nechat nějaký prostor. Vědí, o co hrají. To je to, co drží tým pohromadě. Mou úlohou je vyžadovat je a také je ve správný okamžik přimět, aby uvěřili, že to dokážou.

“Čeká nás spousta zápasů. Užijme si dnešní večer a pojďme zpátky do práce.”

Mike Jones23. dubna 2024 22:31

1713907373

Reakce od Leandra Trossarda

“Myslím, že nám pomohl brzký gól a poté jsme hráli tak dobře. Měli jsme spoustu šancí a proměnili jsme je. Je to dobrá noc.

“Říká se, že čistá konta pomáhají vyhrávat zápasy. Víme, že když dáme gól, můžeme vyhrát 1:0. Ale samozřejmě chceme jít za víc. Dnes je perfektní noc. Myslím, že všichni pracují tak dobře a tvrdě.” jsem opravdu rád, že jsem tady.

“Můžeme dělat jen svou vlastní práci, a to vyhrávat zápasy. Teď jsme na dobré cestě a pokusíme se vyhrát zbytek zápasů a uvidíme, co se stane.”

Mike Jones23. dubna 2024 22:22

1713907019

FT Arsenal 5-0 Chelsea

Jde o druhou nejtěžší porážku Chelsea v nejvyšší soutěži v Londýně po prohře 6:0 na hřišti Queens Park Rangers 31. března 1986.

Mike Jones23. dubna 2024 22:16

1713907003

Reakce Bena Whitea

„Víme, že umíme dávat góly a dnes to byl rychlý zápas a bylo důležité odložit míč, když jsme měli šanci.

“Není to jen obrana, která drží čisté konto, křídelní záložníci také stopují zpět.”

1713905796

Plný úvazek! Arsenal 5:0 Chelsea

90+7 min.: Ozvalo se píšťalka. Arsenal Mikela Artety má v čele tabulky náskok tří bodů. Byl to typ výkonu, který vyhrává ligové tituly.

Stále potřebují pomoc, ale Arsenal je právě na cestě k vítězství v Premier League.

Mike Jones23. dubna 2024 21:56

1713905409

Arsenal 5:0 Chelsea

90+3 min: Arsenal dělá vše pro to, aby si udržel čisté konto, ale Chelsea přes kontrolu držení míče opravdu neohrožuje branku.