Scottie Scheffler podporuje vítězství Masters dominantním historickým vítězstvím na RBC Heritage | acamprol

Scottie Scheffler je právě teď nezastavitelný.

Scheffler, pouhých osm dní poté, co si vyzvedl svou druhou zelenou bundu za tři roky, se v pondělí ráno propracoval k druhému vítězství na PGA Tour v řadě. Scheffler zahrál poslední kolo 69 v Harbour Town, aby získal dominantní vítězství na RBC Heritage, které muselo skončit v pondělí ráno kvůli pozdní bouři, která se hřištěm prohnala v neděli odpoledne.

Znamenalo to Schefflerovo 10. vítězství v kariéře na Tour a více než podpořilo jeho postavení nejlépe hodnoceného golfisty na světě. V pondělí vstupuje do 49. po sobě jdoucího týdne jako č. 1 v oficiálním světovém golfovém žebříčku. Scheffler také vyhrál čtyři z posledních pěti startů na Tour. Vrcholem tohoto úseku bylo druhé místo na turnaji Texas Children’s Houston Open.

Scheffler je nyní teprve třetím vítězem Masters, který vyhrál následující týden na Tour, a prvním od doby, kdy to dokázal Bernhard Langer v roce 1985. Gary Player byl prvním, komu se to podařilo v roce 1978. Scheffler je také prvním vítězem velkého šampionátu, který vyhrál následující týden na Tour od Tigera Woodse v roce 2006.

Scheffler měl minulý týden v Augustě National nějaké problémy s trefou do fairwaye. Turnaj byl uzavřen uprostřed druhé devítky, protože všichni ostatní ve sporu rychle utekli. Scheffler, který získal svůj první titul Masters v roce 2022, nakonec porazil Ludviga Aberga o čtyři rány.

Zdálo se, že minulý týden Schefflera vůbec nic netrápilo – dokonce ani to, že jeho žena Meredith byla zpátky doma v Texasu a brzy čekala jejich první dítě. Schefflerová slíbila, že turnaj kdykoli opustí, pokud bude mít porodní potíže, což se dosud nestalo.

“Je to důkaz toho, jak dobrý náskok jsem měl,” řekl Scheffler po svém vítězství v Augustě. “Příliš jsem o tom nepřemýšlel. Dělal jsem, co bylo v mých silách, abych zůstal v daném okamžiku, zůstal v klidu, střílel.”

Scheffler nechyběl ani tento týden v Jižní Karolíně. Do sobotního kola vstoupil o tři rány z vedení, ale na vedení měl podíl pouhých sedm jamek do svého kola. V sobotu zahrál 63 bodů bez bogey, což mu nakonec přineslo výhodu o jednu ránu v neděli.

Zatímco Wyndham Clark na něj v neděli časně zatlačil – Clark zahrál 29 na své první devítce s pěti birdie a eagle – Scheffler se nehnul. Na druhém čipu za eagle, aby se okamžitě dostal pod par pro své kolo a přitom jen nonšalantně pokrčil rameny.

Scheffler před zatáčkou zahrál ještě jedno birdie, čímž získal náskok tří ran před zbytkem pole. Dotlačil to na čtyři rány, když byla hra přerušena na více než dvě hodiny kvůli počasí na zadní devítce. Scheffler se vrátil s posledním birdie a záchranu spojky na 5. paru na 15. místě, než se hrálo na večer.

Scheffler se tedy vrátil na 16. odpaliště v 8 v pondělí ráno, aby dokončil své kolo, což se mu podařilo rychle a bez problémů. Zahrál snadný par na 17, ale na 18 měl malé potíže, když jeho druhá rána dopadla jen yardy od bílých tribun. Takže Scheffler, který tento týden zahrál bogey jen jednou (double-bogey na třetí jamce, kterou hrál v 1. kole), zakončil turnaj svým jediným single bogey ve čtyřech kolech – a vítězstvím.

Scheffler od posledního kola Tour Championship loni v srpnu absolvoval 44 rovných kol v řadě nebo lepší. Woods aktuálně drží rekord Tour 52, který vytvořil v sezóně 2000-01.

Není jasné, zda se Scheffler pokusí znovu soutěžit na Tour před PGA Championship příští měsíc, zejména vzhledem k tomu, že se v blízké budoucnosti stane poprvé otcem. Ať tak či onak, je na absolutní špičce. Zdá se, že se nikdo nemůže přiblížit.